Order by Wednesday, April 1st at 5:00pm!

Welcome to Maceli's Online

Shop Our Meals

We are now offering Heat & Eat meals!

Please let us know what you think of our new direction as we branch out into
curb side pickup. We'd love to hear what you think of the recipes and the
experience as we grow into a new space.

Thank you so much for your support during this uncertain time in our 25 year history in Lawrence. We deeply appreciate the support of the community.

Our goal is to have different menus each week so please continue to check our online
store for new culinary options.  Suscribe below to be added to our Newsletter!

If you would like to contribute to the Lawrence Community Shelter Fund for Maceli's meals, please bring cash or check donation (made out ot Maceli's) with you when you pick up your order.  All proceeds will go toward feeding residents of the Shelter.

 Please order by 9:00pm Wednesday for guaranteed curb side pick up on Friday. 
Delivery will be available Friday and Saturday to qualifying Johnson County residences. 

GF=Gluten Free  |  V=Vegan  |  DF = Diary Free 

Now Accepting Orders! This Week's Menu:

  • Toasted Pinenut Salad (Price/Person) *GF
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Vegan Buddha Bowl (Price/Person) *GF/DF/V
    Regular price
    $8.00
    Sale price
    $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Chicken Buddha Bowl (Price/Person) *GF/DF
    Regular price
    $10.00
    Sale price
    $10.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Brazillian Feijoada (Price/Person) *GF/DF
    Regular price
    $8.00
    Sale price
    $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Penne Pesto with Italian Meatballs
    Regular price
    $8.00
    Sale price
    $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Blackened Prime Rib (Price/Person) *GF/DF
    Regular price
    $10.00
    Sale price
    $10.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Family Style Lasagna Meal (Serves 10)
    Regular price
    $50.00
    Sale price
    $50.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Pastries by the Dozen
    Regular price
    $15.00
    Sale price
    $15.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out